Ön jelenleg a Városlakóknak / Sport / Labdarúgás / Hírek / I. Halmos-Horváth Emléktorna oldalon áll
vissza
december 2019
előre
I. Halmos-Horváth Emléktorna
Lábatlani focipálya, 2011. június 25. (szombat) 9:00, csak helyi csapatok nevezését várják június 24-ig. Versenykiírás és nevezési lap.

I. Halmos László és Horváth László
EMLÉKTORNA

VERSENYKIÍRÁS

1. A verseny célja:
• Megemlékezés két egykori, kitűnő sportemberre.
• A labdarúgás sportág népszerűsítése.
• Sportszerű mérkőzéseken a helyezések eldöntése.

4. A verseny résztvevői:
Bármely csapat, amely nevezésével elfogadja a tornán való részvétel feltételeit.
• Nevezés: Személyesen a főszervezőknél.
• CSAK HELYI CSAPATOK JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK
• Az első 10 csapat nevezését tudjuk elfogadni.
• A torna nevezési határideje: 2011. 06. 24.
• A csapatok érkezése 8: 15-kor
• Sorsolás a helyszínen, 8: 30 kor.
• Nevezési díj: Fejenként 1.000,- Ft ami tartalmaz egy tál főételt.

5. A verseny lebonyolítása:
• Megfelelő létszám esetén a csapatokat 2 csoportba osztjuk, és két pályán zajlanak a mérkőzések.
• A csoportmérkőzéseken a helyezések eldöntése a játékszabályok alapján történik. A csapatok helyezési sorrendjét a mérkőzésen megszerzett pontok összege határozza meg. Győzelemért 3 pont, döntetlenért 1 pont, vereségért 0 pont jár.

Azonos pontszerzés esetén az alábbi sorrend dönt:
- gólkülönbség
- több rúgott gól
- egymás ellen játszott mérkőzés eredménye
- sorsolás

Játékszabályok:

• A mérkőzések játékideje a selejtező csoportokban 2 x 10 perc.
• A kapu mérete 5 x 2 méter, a pálya mérete 30 x 45 m.
• A büntetőrúgást 9 m-ről kell elvégezni.
• A kapuelőtér 6 m-es félkörív.
• Játékost cserélni csak a kijelölt cserezónában, a saját térfélen lehet.
• A csereszabály megsértése esetén a vétkes játékost 2 perces büntetéssel kell súlytani.
• Ha a kapusról a labda az alapvonalon túlra kerül, szögletet kell ítélni.
• Hazaadás nagypályás szabályok szerint.
• A büntetőterületen kívül a kapus mezőnyjátékosnak tekintendő és akár gólt is rúghat.
• Az oldalvonalon túlra jutott labda, játékba hozatala lábbal illetve dobással hozható újra játékba.
• Berúgásból közvetlenül gólt nem lehet elérni.
• Szögletnél, oldalberúgásnál, illetve szabadrúgásnál a letett labdától minimum 3 méterre kell állnia az ellenfél játékosának.
• Játékos létszám: 6 + 1 + 7 fő cserejátékos = 14 fő.
• A játékvezető sárga és piros lapot alkalmaz. Sárga lap esetén a vétkes játékosnak 2 percre el kell hagynia a játékteret. Piros lap esetén a kiállítás végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 4 perc elteltével másik játékos beállhat. A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a következő mérkőzésen, de a Versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb eltiltást is adhat.
• A verseny lebonyolításával kapcsolatos, a jelen versenykiírásban nem szereplő kérdésekben a Labdarúgás Szabálykönyve előírásait kell betartani.